Aktualności

Rodzaje zabezpieczeń do mieszkania

Gdy nie ma nas w mieszkaniu, powinniśmy zadbać o jego odpowiednią ochronę. To właśnie w nim mamy wiele wartościowych rzeczy. Warto zatem zainwestować w odpowiednie zabezpieczenie mieszkania zwłaszcza przed niechcianymi gośćmi.

Od czego zacząć?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić to analiza mieszkania. Pomyślmy, w jaki sposób można najłatwiej dostać się do domu. Kto w razie włamania zareaguje na alarm w pierwszej kolejności? Jak mamy zabezpieczone mieszkanie mechanicznie (drzwi antywłamaniowe, rolety)? Na ile szacujemy wytrzymałość mechaniczną ścian i stropów? Jaka jest wartość materialna naszego lokum? Gdy odpowiemy na te wszystkie pytania, o wiele łatwiej będzie nam ustalić najsłabsze punkty naszego mieszkania. Ma to również znaczący wpływ na dobór odpowiedniego systemu zabezpieczeń.

Jak zapobiec włamaniu do mieszkania?

Aby uchronić mieszkanie przed włamywaczem, należy zastanowić się nad odpowiednim systemem zabezpieczeń, a jest ich dość sporo. Systemy zabezpieczeń powinny być skonfigurowane w taki sposób, aby uruchomiły się jeszcze przed wtargnięciem złodzieja do mieszkania. Jeśli alarm uruchomi się zbyt późno, włamywacz może ukraść przedmiot, który upatrzył już sobie wcześniej.

Jednym z sposobów zabezpieczania mieszkania przed włamaniem są wideo domofony. W momencie, gdy złodziej zorientuje się, że mamy takie urządzenie będzie czuł się mniej komfortowo i być może nie pokusi się o włamanie. Istotne jest także to, że przez wideodomofon widzimy, kto próbuje wejść na naszą posesję.

Możemy także wyposażyć mieszkanie w zabezpieczenia mechaniczne jak np. czujki, drzwi  i rolety antywłamaniowe, kraty, folię antywłamaniową na szyby, sygnalizatory, centralę lub też monitoring. Jak można zauważyć, jest dużo sposobów ochrony mienia przed włamaniem i kradzieżą. Trzeba jedynie zastanowić się nad odpowiednim rodzajem systemu antywłamaniowego, aby wiedzieć, że mieszkanie jest w stu procentach bezpieczne podczas naszej nieobecności.

Kontakt

Telefon: 509-434-503
E-Mail: biuro@smartsignal.pl
Facebook
Instagram
 
 

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
8:00 - 16:00

Sobota
10:00 - 14:00